USPEŠEN NASTOP NA “MALTA DANCE SPECTACULAR 2018”

Slovenska ekipa v športnem paraplesu Slovenska ekipa v športnem paraplesu

Na Malti so od 24. – 25. novembra 2018 slovenski plesalci v športnem paraplesu "Malta Dance Spectacular 2018" uspešno zaključili zadnje tekmovanje na mednarodnem plesnem parketu za letošnje leto.

Za slovensko ekipo, ki jo vodi trener Andrej Novotny sta tekmovali tudi Nina Wabra Jakič in Lara Nedeljkovič iz Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine. Prvi tekmovali dan sta v paru Nina Wabra Jakič in Katja Peganc v kategoriji začetniki standardnih plesov class 1 zasedli drugo mesto.

V posamični konkurenci je Nina (single women class 1) z lepo plesno točko osvojila drugo mesto, Lara Nedeljkovič (single women class 2) pa si je priplesala finale, kjer je končala na šestem mestu.

Drugi dan tekmovanja sta si Nina in Katja v kategoriji začetniki standardnih plesov class 1 priplesali tretje mesto.

Uspešno so nastopili tudi drugi slovenski paraplesalci – Breda Košir in Miha Rednak (dvakrat prvo mesto) ter Martina Smodiš in Roman Maček (drugo in peto mesto).