S PREMIKOM URINIH KAZALCEV PREHAJAMO NA POLETNI ČAS

V noči iz sobote na nedeljo oz. točneje v nedeljo 29. marca ob drugi uri zjutraj bomo urine kazalce premaknili za eno uro naprej in tako prešli z zimskega na poletni čas, kar preprosto pove, da bomo prikrajšani za uro spanja.

Vsem naj nam bo v tolažbo, da se tovrstnemu "igračkanju" s premikanjem kazalcev izteka čas, saj so evropski poslanci sklenili. da se s prihodnjim letom ukine prehajanje z zimskega na poletni čas. Bili so celo tako darežljivi, da so članicam prepustili "izbiro" poletnega ali zimskega časa.

Ali ste vedeli:

- da so prvi premik ure izvedli Avstrija in Nemčija po II. svetovni vojni;

- da uro premikajo v 70-ih državah po svetu

- da se s tem problemom ne ukvarjajo v Rusiji, na Kitajskem in Japonskem;

- da na otoku Cipru veljata dva različna časovna pasova; Ciprski Grki prestavljajo kazalce na zimski čas, Ciprski Turki pa ne.