DRUŠTVO PARAPLEGIKOV ISTRE IN KRASA IMA NOVEGA PREDSEDNIKA

DRUŠTVO PARAPLEGIKOV ISTRE IN KRASA IMA NOVEGA PREDSEDNIKA

Na volilnem Zboru članov je Društvo paraplegikov Istre in Krasa 27. maja 2020 za novega predsednika izvolilo Benjamina Žnidaršiča. 23. maja je namreč po hudi in dolgi bolezni umrl Željko Geci, ki je obalno-kraško društvo uspešno vodil vse od leta 1988. Velikokrat kar iz bolniške postelje s pomočjo sodobne tehnologije.

Novi predsednik tetraplegik Beno Žnidaršič je mesto predsednika društva prevzel kljub svojim številnim obveznostim. Pesnik, pisatelj in slikar, ki je tudi polnopravni član mednarodnega združenja slikarjev, ki slikajo z usti ali nogami, je domačo kmetijo v Podcerkvi v Loški dolini leta 2009 spremenil v kulturni center Ars Viva z Youth hostlom in letnim gledališčem. Tudi pri Zvezi paraplegikov Slovenije vidimo sledi njegovega ustvarjalnega dela. Predvsem na kulturnem in informacijskem področju. Lahko rečemo, da je kot referent kulturno dejavnost  postavil na zavidljiv nivo, ki ga še nadgrajujemo. Beno je vedno poln naprednih idej, zato smo prepričani, da bo tudi društvo uspešno nadaljevalo svoje poslanstvo v dobrobit članov.

Čestitke in uspešno delo – Zveza paraplegikov Slovenije.

mt_ignore    
Društvo paraplegikov
severne Primorske
Rejčeva ulica 5 - 5000 Nova Gorica
TRR SI56 0475 0000 1024 080
pri Nova KBM
05 300 28 22
040 543-338
041 393-410 predsednik
Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Zadnje v galeriji