AVSTRIJCI TRDNO NA PRVEM MESTU

V športni dvorani Marof v Novem mestu so košarkarske ekipe, ki tekmujejo v razširjeni slovenski košarkarski ligi ZPS – ORMEGA MM, odigrale tretji krog. Tokratno tekmovanje je v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije 14. januarja 2018 pripravilo DP Dolenjske, Bele krajine in Posavja.

Na košarkarski parket sta se kot prvi zapeljali ekipi DP Novo mesto in DP Ljubljana Mercator. Ekipi sta po dveh četrtinah bili rezultatsko poravnani (30:30), v tretji četrtini pa so Ljubljančani povedli za osem točk in jih tudi obdržali. Končni rezultat - 61:52.

V drugi tekmi je RSV Kärnten brez večjih težav premagala DP Celje Thermana. Avstrijci so si  že v prvem polčasu priigrali enaindvajset točk prednosti. Tekmo so zaključili z rezultatom 58:32.

Ekipa DP Novo mesto je v tretji tekmi popravila vtis iz prvega srečanja in s 60:48 premagala DP Maribor.

V četrti tekmi sta se pod koši srečali DP Ljubljana Mercator in DP Celje Thermana. Ljubljančani so ponovno odigrali vrhunsko igro, po treh četrtinah igre so vodili z 28 točkami in tekmo varno pripeljali do konca (62:48).

V zadnji tekmi je slavila DP Maribor, ki je s 45:38 ugnala DP Kranj.

Najboljši Strelci: Enis Musič DP Celje Thermana (105), Boštjan Ceglar DP Novo mesto (88), Danilo Kamenik DP Maribor (86).

Tekme sta spremljala delegat Milan Lukan ter vodja lige pri ZPS in igralec Gregor Gračner.