EKIPNO DRŽAVNO PRVENSTVO V HITROPOTEZNEM ŠAHU

Naši šahisti na državnem prvenstvu v hitropoteznem šahu Naši šahisti na državnem prvenstvu v hitropoteznem šahu

Društvo invalidov Slovenj Gradec je 24. novembra 2018 v organizaciji Zveze za šport invalidov Slovenije - Paraolimpijski komite pripravilo ekipno državno prvenstvo v hitropoteznem šahu. V moški konkurenci je po Bergerjevem sistemu 11 ekip odigralo 11 krogov, v ženski konkurenci pa so štiri ekipe tekmovale v dvokrožnem sistemu. Šahistke in šahisti so za posamične partije imeli na voljo deset, slepi pa dvanajst minut.

Med ženskimi ekipami je naslov državnih prvakov osvojila ekipa iz DI Mute, v moški konkurenci pa je slavila ekipa DI Maribor.

Ekipa Zveze paraplegikov Slovenije je zbrala 13 točk in osvojila 11. mesto. Tekmovali so: Jasmin Sabljakovič in Adam Dmitrovič iz DP ljubljanske pokrajine ter Radosav Matič in Igor Jeranko iz DP jugozahodne Štajerske.

Medalje sta podeljevala predsednica DI Slovenj Gradec Stanislava Tamše in kandidat za župana v Mestni občini Slovenj Gradec Tilen Klugler. Za pravilen in nemoten potek prvenstva sta skrbela  arbitra Jernej Špalir in Gregor Smon.

mt_ignore    
Društvo paraplegikov
severne Primorske
Rejčeva ulica 5 - 5000 Nova Gorica
TRR SI56 0475 0000 1024 080
pri Nova KBM
05 300 28 22
040 543-338
041 393-410 predsednik
Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Zadnje v galeriji