PRIROČNIK »ČEBELARSTVO JE POEZIJA KMETIJSTVA«

Člani delovne skupine so pregledali vsebino priročnika Člani delovne skupine so pregledali vsebino priročnika

V prostorih Čebelarske zveze Slovenije se je 29. novembra 2018 sestala delovna skupina z namenom končne potrditve priročnika »ČEBELARSTVO JE POEZIJA KMETIJSTVA«, ki bo namenjen izobraževanju invalidov za delo s čebelami. V njem bodo čebelarji invalidi v besedi in sliki videli možnosti pristopa k čebelam, predstavljene bodo izkušnje čebelarjev, ki že čebelarijo na invalidskih vozičkih in katero prilagojeno opremo uporabljajo. Opisana bodo tudi navodila, kako postaviti in prilagoditi čebelnjak ter ga registrirati v Register čebelnjakov. Na kratko bo predstavljena čebelja družina, čebelarjeva opravila po mesecih in najpogostejše bolezni, ki pestijo čebele. Poleg tega bodo opisane tudi funkcionalne zmožnosti oseb z okvaro hrbtenjače in pravilno ukrepanje ob piku čebele.

V nadaljevanju delovnega posveta so se pogovarjali tudi o predlogih za pripravo seminarja namenjenega izobraževanju invalidov v čebelarstvu. Sklenili so, da bo seminar potekal v novem učnem čebelnjaku prilagojenem invalidom v Murski Soboti.  V začetku novega leta bodo pripravili in potrdili program seminarja, ki ga bodo začeli izvajati še pred začetkom nove čebelarske sezone.

mt_ignore    
Društvo paraplegikov
severne Primorske
Rejčeva ulica 5 - 5000 Nova Gorica
TRR SI56 0475 0000 1024 080
pri Nova KBM
05 300 28 22
040 543-338
041 393-410 predsednik
Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Zadnje v galeriji