40 LETNICA DRUŠTVA PARAPLEGIKOV GORENJSKE

40 LETNICA DRUŠTVA PARAPLEGIKOV GORENJSKE

Društvo paraplegikov Gorenjske je bilo ustanovljeno leta 1979. Ustanovni člani so se prvič sestali v OŠ Stražišče in na ustanovni skupščini Društva za predsednika izvolili Albina Rožmana. Skozi desetletja so Društvo vodili Lado Krmec, Slavko Bračič, Janez Lesar, Marjan Trdina, Metod Zakotnik in Peter Robnik, ki društvo vodi tudi danes.

Jubilej so proslavili 25. septembra 2019 v Kulturnem domu na Primskovem pri Kranju, kjer v uvodu prisotne nagovoril podžupan Mestne Občine Kranj Robert Nograšek. Pridružila sta se mu še predsednik Društva Peter Robnik in predsednik Zveze paraplegikov Slovenije Dane Kastelic. Ob tej priložnosti so se spomnili tudi petdesete obletnice organiziranega delovanja paraplegikov in tetraplegikov na državni ravni, ki je z leti prerasla v Zvezo paraplegikov Slovenije in kot krovna organizacija danes povezuje devet pokrajinskih društev.

Za popestritev slavnostne prireditve, ki jo je povezoval Toni Cahunek, so poskrbeli pevec Tilen Lotrič, folklorna skupina Korenine in vsestranska glasbenica Marina Kejžar, ki je zbrane tokrat razvajala z zvoki citer.

mt_ignore    
Društvo paraplegikov
severne Primorske
Rejčeva ulica 5 - 5000 Nova Gorica
TRR SI56 0475 0000 1024 080
pri Nova KBM
05 300 28 22
040 543-338
041 393-410 predsednik
Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Zadnje v galeriji