IDEJA O ČEBELARJIH NA VOZIČKIH ZAŽIVELA TUDI NA POLJSKEM

IDEJA O ČEBELARJIH NA VOZIČKIH ZAŽIVELA TUDI NA POLJSKEM

Pobudnik ustanovitve Sekcije čebelarjev na invalidskih vozičkih in drugih invalidov Andrej Sever je v letošnjem marcu na Poljskem uspešno predstavil idejo "Tudi jaz sem lahko čebelar." Predstavitvi so prisluhnili: predsednik Čebelarske zveze Poljske Tadeusz Dylon, predstavnik invalidskih organizacij Waldamar Badenskim in Tomazs Lyson, lastnik podjetja Lyson, ki izdeluje čebelarsko opremo.

In tako je ideja zdaj zaživela tudi na Poljskem, saj so v podjetju Lyson izdelali električno točilo za med. Točilo je prirejeno tudi čebelarjem invalidom, ker se s pritiskom na gumb nagne, da čebelar lažje vstavi sat. Dobilo je zlato medaljo na 46. mednarodnem čebelarskem kongresu Apimondia v Montrealu. Podjetje Lyson pa je s čebelarsko opremo opremilo tudi čebelarja na invalidskem vozičku.

mt_ignore    
Društvo paraplegikov
severne Primorske
Rejčeva ulica 5 - 5000 Nova Gorica
TRR SI56 0475 0000 1024 080
pri Nova KBM
05 300 28 22
040 543-338
041 393-410 predsednik
Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Zadnje v galeriji