TRADICIONALNA GOLAŽIJADA V OSEKU

Po mnenju komisije je bil golaž ekipe Barbare najboljši Po mnenju komisije je bil golaž ekipe Barbare najboljši

Prišla je jesen, prišla je trgatev in prišla je golažijada, ki jo v Paracentru Osek v Slovenskih Goricah, vsako leto tradicionalno pripravi Društvo paraplegikov Podravja.

Tokrat se je v kuhanju golaža poskusilo sedem ekip iz petih pokrajinskih društev  - DP Ljubljana, DP Celje, DP Koper, DP Murska Sobota in domače ekipe DP Maribor. Ekipe so od organizatorja dobile meso, za vse druge sestavine pa so poskrbele same. Začelo se je sekljanje čebule, kuhanje in kmalu so se iz kotličkov začele širiti prijetne vonjave. Zmagala je ekipa organizatorjev z glavno kuharico Barbaro, golaž pa je ocenjevala tričlanska komisija.

Ob prijetnem druženju so organizatorji spekli še jagenjčka in pečenice iz letošnjih kolin, tako da je bila kulinarika resnično na vrhuncu.