KOLESARJENJE OB SLOVENSKI OBALI

KOLESARJENJE OB SLOVENSKI OBALI

Kot smo se zaobljubili v lanskem letu, smo se v soboto 26. oktobra 2019 ponovno zapeljali po delu Parenzane oz. kot jo še imenujejo Porečanka ali Istranka. To je bila železniška ozkotirna proga, zgrajena v ćasu Avstro-Ogrske monarhije in je v času od leta 1902 do leta 1935 povezovala Poreč s Trstom. Danes je proga ukinjena in na veliko srečo ljubiteljev kolesarstva preurejena v prijetno kolesarsko pot, ki vodi po sledeh nekdanje železniške ozkotirne proge in ponuja prijetno doživetje, sa jo imenujejo in imajo za  Pot zdravja in prijateljstva.

kolesrjenje parenzana 2

kolesrjenje parenzana 3

 Odrinili smo iz Izole in po dobri urici vožnje s postanki, prispeli v Portorož. Tam smo nekaj časa križarili po portoroški plaži in si na toplem soncu privoščili dobro kavo. Po počitku in okrepitvi smo se počasi odpravili nazaj proti Izoli, kjer smo ugotovili, da imamo še nekaj energije in pot podaljšali do Žusterne. Tam smo si v bližnji restavraciji privoščili pico, nato pa se prijetno utrujeni odpravili proti domu.

  • Matej Gruden
mt_ignore    
Društvo paraplegikov
severne Primorske
Rejčeva ulica 5 - 5000 Nova Gorica
TRR SI56 0475 0000 1024 080
pri Nova KBM
05 300 28 22
040 543-338
041 393-410 predsednik
Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Zadnje v galeriji