NE SKAČI V VODO, ČE NISI PREPRIČAN O NJENI GLOBINI

NE SKAČI V VODO, ČE NISI PREPRIČAN O NJENI GLOBINI

Smo sredi kopalne sezone, zato bi radi opozorili vse, ki v vodo skačejo na glavo, naj se prej prepričajo o njeni globini. Tudi kalna voda lahko pod površino skriva pasti, ki so lahko usodne. Lahko smo še tako dobri skakalci in vešči skokov na glavo, se med skokom lahko marsikaj zgodi (zdrs, val, oseka, veja v kalni vodi …) To je trenutek, ki za vedno spremeni življenje. Nam in našim svojcem!

Pri ponesrečenem skoku v vodo, ko z glavo udarimo ob dno ali kam drugam, si vedno poškodujem hrbtenjačo v vratnem delu. To povzroči tetraplegijo, najhujšo obliko naše invalidnosti, ko so poleg nog prizadete tudi roke. Z rokami pa v vsakdanjem življenju opravljamo »milijon« stvari.

Poglejte VIDEO in pomislite na posledice, ko se na glavo poženete v vodo.

 

Mediji

mt_ignore    
Društvo paraplegikov
severne Primorske
Rejčeva ulica 5 - 5000 Nova Gorica
TRR SI56 0475 0000 1024 080
pri Nova KBM
05 300 28 22
040 543-338
041 393-410 predsednik
Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Zadnje v galeriji