Občasnik št. 4 - april 2017

UVODNE BESEDE
Predsednik društva Matej Gruden
Pozdravljeni članice in člani!

Upam, da ste oddali prijave za obnovitveno rehabilitacijo in da boste dobili željeni termin na željeni destinaciji. Tudi za počitnice na morju bo potrebno počasi kaj poiskati…

Zveza paraplegikov Slovenije je letošnji organizator kongresa ESCIF 2017. V Pacugu bomo tako gostili Evropski kongres paraplegikov od 10-12.05.2017. Vsa predavanja bodo potekala v angleškem jeziku brez prevajanja. Če bi se kdo tega kongresa hotel udeležiti naj se javi na društvo do 5.5.2017.

PRETEKLA DOGAJANJA NA DRUŠTVU

Udeležili smo se sestanka v občini Miren – Kostanjevica na temo »občina po meri invalidov«. Od zadnjega sestanka so uredili kar nekaj arhitektonskih ovir.

Nekaj naših članov obiskujemo tudi delavnico »naj vas ne stre stres«.

Udeležili smo se Skupščine ZPS, ki je potekala 19.4.2017 v Pacugu. Po njej smo si ogledali novo športno panogo in sicer rokomet na invalidskih vozičkih. Če koga to zanima naj se javi na društvo.

PRIHODNJA DOGAJANJA NA DRUŠTVU

Prijav na letovanje v naši prikolici, ki je nameščena v kampu Adrija v Ankaranu je zelo malo. Še enkrat pozivam vse zainteresirane za prijavo. Preostale proste termine bomo ponudili zunanjim gostom. Po koncu sezone pa bomo prikolico zaradi nezanimanja članov za uporabo prodali.

Konec meseca aprila se bomo srečali na društvu z novimi člani in jim predstavili naše delovanje ter kakšno pomoč jim lahko nudimo.

Maja se bomo srečali s člani Idrijsko – Cerkljanske regije in se pogovarjali o problemih, ki nas tarejo ter iskali primerne rešitve za bolj oddaljene člane.

Še enkrat (in ne zadnjič): sporočite, kaj vas zanima. Če bo predlog dober in bo dovolj prijavljenih članov bomo stvar vsekakor izpeljali.

Predsednik DPSP:
Matej Gruden